Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
Kthehuni në faqen bazë
BARCOLETA
SAHATI (ORA)

u kan niher ni djal edhe baba ja kish ble ni or edhe aj nesrit shkon ne shkolle edhe fryhet me qat or ,kur ni shok pja bon ktina djalit me or hej ku e ke ble oren ,ky ja kthene me ka ble baba,e aj hin uji ...ky ja ktheu .pse a ky bojler po te doket aaa.

ARUSHA

ISHTE KAN NJE ARUSH QE RRINTE NE NJE STOM TE NJE RRUGE DHE KUSH KALONTE ASAJ RRUGE E HANTE DHE DIT MAS DITESH NJERZIT NUK GUXOJSHIN ME KALU DHE NJE DIT DY DJEM TE RI KALOJN RRUGES JU DEL ARUSHA PERPARA DHE NJERI DJAL E NXIRR THIKEN DHE I BERTET SHOKUT NXIRRE THIKEN DHE TI DHE AJ I THOT NUK KAM THIK PO VEQ TE NXIRRSHA K**** E AJ I THET NXIRRE DHE ARUSHA IK KUR MA VON KALON NJE PLAK DHE I DEL ARUSHA PERPARA DHE I THOT NDASH MOS MET HANGER ME MKALLXU DIQKA PLAKA I THOT FOL . DHE ARUSHA I THOT MA HERET KALUN DY DJEM DHE NJANI E NXIRRI NI THIK E PO I THOT ATI NXIRRE KARIN E THIKEN E DITA QKA ASHT PO QAJ KARI SE DITA QA ASHT. E PLAKA I ZGJIDH UQKURIN DHE JA BAN QYRE QIT BIR PEJ QI U HI QAJ K*** MA QE 50 VJET NUK U MSHEL DHE JA KTHEN ARUSHA NUK JAM KAN BUDALL UNE QI JAM IK.

PALIDHJE

E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall...

Beni & Mësuesi

BENI PARA PARA SE TO SHKONTE NE SHKOLL I THOT NENES VET SE I THEMB BARKU .
NENA THOT “NUK KE NGREN BUK, EKE BARKUN BOSH NDAJ TE DHEMB, PO TE ISHTE PLOT NUK DO TE TE DHEMBET .
NE SHKOLL MESUESI IM THOT :
“FEMIJE ME DHEMB KOKA , MOS BENI ZHURME JU LUTEM . “
BENI NGRIHET NE KEMBE “MESUES, E KENI KOKEN BOSH PRANDAJ , PO TE ISHTE PLOT NUK DO TE DHIMBTE . “

3 Budall

Kishin qene 3 budalle , edhe njeri prejt tyre tha; neser ka me ra bore 2 metra , tjetri thote; jo bre, neser kish mu kan nxehte 30 grade, e i treti thote ; ani ani ,luni hajgare ju , po qysh hamamin me hek na 2 metra bor n'gjeth ate nxehte.
Djali dhe Gjyshi

Ish kon nje djale edhe i kish thone Gjyshit vet gjysh ka me te marre me nje vend amo nuk te tregoj se kuu?...edhe gjyshi bohet merak se ku don me qu Djali...
Edhe Vjen dita qe ai Djali me e marre Gjyshin,
edhe shkojne ne Stadion dhe ky Djali ishte duke ushtruar Football edhe shkojne aty edhe ku djali i thote gjyshit
Gjysh ulu ti e kshyrem tu lujt mue Football
edhe Lun ai djali edhe mbaron pjesa e pare..
Edhe ky djali tash shkon te gjyshi i vet edhe Gjyshi e pyet?!!..
O bir a kan pare keta qe po Luajne Football
Djali ja kthene po bre Gjysh shka kan pare keta nuk kena as naa
ky Gjyshi i Thote:
po po mu kon keta me pase pare e blejne kejt nga nje Top e nuk ngajne kejt mas nje Topiii....
(ehhehe)

Antena

Njani kerkonte femer te persosur per martese ajo duhej te kishte, koken si amerikane, trupin si italiane dhe kembet si japoneze, pasi refuzon disa sosh, njera qe ishte ne radhe i thote: kam degjuar kushtet tua por a bon ta shoh ate sendin tend njehere, pasi e sheh ajo ja kthen: qysh po mendon ti me qate antene te dredht ty me ti nxan tri kontinente a?.

SHAKTA

Nje bjondine deri sa ecte rruges bie ne shakte.
Pasi qe ra tha: "Falemnderes o zot qe nuk ka qellu kapaku se s'un isha dale kurre".

SHQIPTARI & BUBI

Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum qi nanen shkelum.

ROGOVA, BUSHI DHE SHIRAKU

TAKOHEN RUGOVA,BUSHI EDHE ZHAK SHIRAKI,TASH SHTYHEN SE KON E NGON POPULLI ME SE SHUMTI,E THIRR BUSHI NI NJERI EDHE I THOT SHKO KCE PREJ QASAJ NDERTESE EDHE AJ NISET PO KUR HYP NALT NUK GUXON ME KCY EDHE KTHEHET PRAP,I THOT EDHE SHIRAKI NI FRANQEZI SHKO MYTE VETEN PREJ QASAJ NDERTESE,EDHE AJ NISET KUR HYP EDHE AJ NALT TUTET EDHE NUK KCEN.KUR I VJEN RADHA RUGOVES TE SHQIPTARI I THOT DIQKA NE VESH EDHE AJ DREJT E SHKON EDHE KCEN,KUR E VESIN KTA DY RUGOVEN QKA I THE MORE QE TE NGOJ TY KY PERGJIGJET:I THASH NEXHAT MOS GABO ME KCY.

BOSTANI

kur u rrxun kulla binjake rugova,thaqi,dhe ramush shkun mi shpreh ngushllime bushit edhe shkoj ramushi me 1kg portokalla kur hyni te bushi, bushi i tha rojeve shtinja ne both.Ramushi dul tu kajt hyn rugova me 1kg banane si hin te bush bushi ja ban shtinja ne both kur ja shtin ne both ky ja nis me kesh bushi thote pse po kesh rugova thote po medhimet thaqi qy i ka dy bostana

PROFESORI

hyn profesori n klase..te gjithe qohen n kembe vetem luli jo..profesori e pyet..ty lul a spo te qohet a ... jo pergjigjet luli mua me qohet veq kur te hyn profesoresha

PROFESORI

hyn profesori n klase..te gjithe qohen n kembe vetem luli jo..profesori e pyet..ty lul a spo te qohet a ... jo pergjigjet luli mua me qohet veq kur te hyn profesoresha

DJALI DHE BABA

u kan ni her ni djal edhe e ka kry gjys`vjetorin e par edhe i ka than baba hajde ti shoh notat .. Djali i thot : "Ksaj here notat si kam shum mir " qyqy.. n matematik 1`sh pse ?? msusja um veti sa bajn 3+2 un i thash 5 tani um veti 2+3 i thash qasi muti .. qyqy edhe n histori pse ??? m veti kush e ka vra napoleon bonaparten i thash " arsimtar a shpijun po tu dokna a " ma qitni 1`sh edhe mi dha 2 shpulla e m`tha " mu qu krejt dyjaja n kam s ta hjeki nishin ..qyqy edhe n gjuh shqipe n gjuhen e nanes pse ?? ehh qe qka m veti m tha " Lendita Doli n 3 t nates .. qka osht lendita i thash " RROSPI " qysh me dal n 3 t nates n qytet

ZEMRA

Njehere mesuesja duke spjeguar mesimin i pyet nxenesit a din dicka per zemren.Ngrehet Agoni dhe i thot mesueses se zemra ka kembe.Mesuesja e kundershton dhe e pyet se ku e ka degjuar kete fjal.PO ateher i pergjigjet djali pse babi i thot mamit 'zemer hapi kemet'

VAJZA QE NUK MUNDTE ME NEJT PA SEX

Nje vajze e kish pas prishur virgjinitetin dhe nje dit shkon te mjeku dhe i thote :o zotri mjek a ban me ma kep pidhin se e kam hupur virgjinitetin .ai heren e pare ia kep.por vajzes nuk i durohej dhe prape e prish .edhe ne kete here mjeku ia kep .por prape e prish .heren e trete mjeku bahet nervoz dhe i thote:qika e mire ma mire po ta qes ni patent kur dush qele e kur dush mshele

PYETJE E NJE FEMIJE

Nje dite nje grua del me djalin e saj 5 vjecar ne park. Duke ecur e shohin nje grua shtatzene. Djali e pyet nenen e tij
-Mami pse i eshte fryer aq shume barku asaj gruaje
dhe mami pak e turperua i pergjegjet
-Ajo ka pire shume uje dhe pastaj i eshte fryre ashtu barku
pas nje kohe djali prap fol
-Mami ishalla femija qe gjendet aty di te notoje

KATUNARJA

U kan nje katunare edhe nje dite prej ditve del me baben e vet ne pazar edhe tu hec rruges i thot nje djal:" A QIMI??" edhe kjo sthot kurgja kur te shkon te shpis e vet baben e vet:"O BA QKA DMTH A QIMI"Aj e kam edhe e rre e e ben per spital....
PAS 5 VITEVE........
Kjo qika martohet edhe hyn dhanderr...edhe e vet burri:"A QIMI???" kjo ja kthen .....:" ME KA QI BABA NJE HERE EDHE E MAJ MEN AT QIME DERI SOT..."

NUSJA

ish kon ni nuse edhe martohet ne fshat, kur i bon nja 5 muj burri i vet shkon ne qytet me punu si polic edhe kur shkon aj mbetet veq nusja me vjerrin ne shpi kur qohet nusja e pyt vjerrin ku asht fshisa? vjerri i pergjigjet se nuk e di,edhe ajo ja keput mustaqet edhe e fshin dhomen me to te nesermen epyt se ku asht troleksi aj prap nuk e din edhe ajo ja nuk kapelen me gjith flok .. edhe vjen dita e bajramit edhe nusja ja nis me qit nje embelsir kur vjerri ik edhe shkon ne nje lis vjen djali edhe e pyt baben qka karin ki hyp atje nalt e baba i pergjigjet se nusja asht tu e qit ni embelsir e po tutna mos nuk po i dalin vo edhe po mi nuk.

SHQIPTARI & PASANIKU

IShin Kon tu udhtu shqiptari amerikani edhe gjermani edhe po e vet ni pasanik amerikanin nese guxon me kcy prej aeroplanit ta dho krejt ameriken po amerikani tutet edhe thot jo
i vjeni reni gjermanit edhe ky njejt si amerikani nuk guxon edhe i vjeni reni shqiptarit
edhe po ja bon pasaniku a po kcen po ta dho ballkanin, shqiptari jo, evropen, shqiptari apet jo
e me ta dhon krejt boten a kcen shqiptari apet jo kur edhe i thot pasaniku po le bre se ju shqiptart jeni tuca shqiptari qkaaaaa a po lidhum me ka ni lemenk qe kcej.

SHQIPTARI

e si gjithmon shqiptari jisshkan i mencur edhe kesi ovna jishin kan 1 shqiptar 1 gjerman 1 anglez edhe jish kan nje puf ama ker kush se ka did mrena qe ka majmun vend grujes a po ruspis e germani hin e kur ta sheh majmunin del e that leje be a qihet nej ri me majmun e hin anglezi edhe aj qashtu leje bre a qihet njeri me majmun
e kur hin shqiptari prit se po del ska prit se po del ska kur del majmuni e that leje bre a qihet majmuni me shqiptar.....heheeheh

MISI

ka qen nje here nje mis ,dhe duke ecur rruges papritmas e takon nje djale shum te buker dhe djali e pershendet kur ja ktheu misi pse po me pershedet se nuk po te njoh me rendesi eshte se po te njoh une ja kthehu djali por te kame pa shpesh ne zyre te juris dhe aty mu kujtuat

MISI I VITIT

Nje her nje mis u zgedh krejt vitin edhe ne fund te fundit shkun e e morren ne pytje shefin e vet dhe i than: pse krejt vitin u kone kjo mis .Fillon shefi e i thot: une e kom zgedh kta mis se veq kjo nder krejt misat ma man vin e trrupit.

KOMBAJA

eshte qen nje qift duke ndenjur ne ballkon te shtepis edhe papritmas e sheh burri i saj nje bukuroshe edhe po i thote gruas a po e shef qfar femre e bukur, e ti je bo sikur kombaj e trash.
dhe kur te bien per ne gjum gruaja ja kthen shpinen burrit edhe burri i thot qka te gjete qe nuk je per seks edhe gruaja po i pergjigjet, a dhezet gjith kjo kombaj per nje fije kasht hahahaa

I LAVA ME DOR

Nji burr dhe grua kishin pas shum femij.Dhe vendosen se sa her qe dushin me ba ate pun ,mos me marr vesh femija me than:A po lajna tesha.Dhe nji dite burri i thot gruas a lajna tesha?Ajo e kundershton,dhe ky i hidhruar del ne oborr.Pas pak nena e dergon nji djal qe ti thot hajde lajna tesha.Burri i hidhruar i pergjigjet.Thuaj nenes i kam la me dor.

SHMEKERI

Nje djalosh- student - shmeker i afrohet nje koleges ne biblioteke dhe e shiqon thelle qe vajza te reagoje.
Kur vajza e heton se djaloshi pe shiqon pandare- i thote:
-O ti djale mos me shiqo ashtu se zemra ime i takon dikujt tjeter?
-Djaloshi i a kthen: - Ska lidhje, ti ke edhe organe tjera

PLAKA

Shkoj niher nje plak ne gjinekologji e i pa tu prit grat edhe e veti njonen prej tyre qka po shkepin. E ajo prej nervozes qe eshte tu prit shume i tha bonbona e kshtu plaka vendosi me prit e ne fund kur i erdh reni mjeku i tha halle edhe ti pe hajshe a e ajo ju pergjigj jo valla halla veq ne goje e man

DY BUDALL

Dy budall takohen pas shume kohe qe kishin dale nga spitali, afer postes
I-tung qa po ban ktu
II-qe e dergova nje leter
I-e kujt ja dergove
II- vetit ja dergova
I-e qa shkruante ne te
II-sdi ende sme ka ardhe

BUDALLT

u kan ni spital i budallve dhe ka shku mjeku mi vizitu kur ka arrit ne oborr krejt budallt kan dal me pshurr prej ballkanit tani kur i ka pa mjeku krejt pe kryjn nevojn vetem njani jo edhe mjeku tha ajt ishalla qeky paska ardh nmend ka shku mjeku e ka vet hej ti pse spe ban shurren ju ka kthy budalli..hi ti mem ngre mu per shurre mem qit ntok ...

NE SHKRETETIRE

2 shoke Kasemi dhe Ademi kishin humbur neper thatesiren e shkretetires, kasemi para dhe ademi mbrapa kur si papritur kasemi shikon dicka vete e mer dhe kur shikon.... nje qyp me flori gezohet kasemi po na gezohet dhe ademi dhe i thote, adem po ti cme gezohesh qypin e gjeta un dhe do ta mbaj une. Ademi i merzitur mer rugen dhe kasemi qe e ndjek kur si papritur ademi na gjen nje bidon me uje dhe na gezohen te dy kur i thote ademi kasem pse me gezohesh e gjeta une ujin do ta pij une. Pas disa debatesh gjejne mirekuptimin dhe thote ademi une do ri atje tej dhe do bej sikur shes uje ti do kalosh dhe do vish ta blesh, ne rregull thote kasemi. Hajde shesim uje >thote ademi kalon ademi dhe i thote >oh mirdita zoteri po sa e shisni ujin? Nje qyp me flori i thote Ademi. Po jo i thote kasemi shume shtrenjte e keni, po mire i thote ademi ti bjeri njer pazarit rreth e rrotull po gjete me lire........


BUBRECI

Nje dite bubreci dul ne piknik e sheh elefantin e dekur dhe ja nis me ike e stopon nje traktor e hyp .
Vet shoferi se qka u bo e bubreci i thot: e pash nje elefant te dekur e po ik se po tutna se policija mos ma le fajin mua

XHEHNETI

Njoni kish pase nje shok ne angli dhe e pyt ne telefon allaile shok si eshet anglija ai i kthet e i thit xhenet vlla xhenet kush po vdiske ne kosov po i bishin ne angli ai i kthehet allaile ej kqyr bre mose po ma she stergjushin e pyte ku i ka lan letrat e baneses se po me qet habitati

ME PI PER TJETER KON

njani qdo her qe shkojke me pi me ni lokal i porositke ka dy gota raki;ni dit e dy e tri,edhe ni dit e pyet kamarieri pse po i porosit ka dy pije ,ai ja kthenpo thot njo e pi per veti e njo per vllaun tem qe e du shume e gjendet jasht,edhe pas do dite ky djali ja nisi po e pin veq ka njo,edhe kamarierit i vjen keq mi vet se mendon se i ka vdek vllau,po prap e vet i thot qka u ba qe po e porosit tash veq ka njo a ka ndodh diqka me vllaun ton a? ky ja kthen thot jo more mir esht veq mu ma ka ndalu mjeku e po pi veq per vllaun tem

GOMARI & SHQIPTARI

Ish kan ni amerikan ni gjerman dhe nje shqiptar.kishin pas mi denu me diqka dhe i shtin me jetu me magarin, e shtin amerikanin te parin rri 10 dite dhe del thot nuk muj ma shum me nejt.E shtin Gjermanin te dytin edhe ai rrin 30 dite dhe thot nuk muj me nejt ma shume.Hin shqiptari dhe rrin rrin kur ni dite kur po del magari prej burgu,THOTE SHUJ BRE A RRIHET ME SHQIPTAR..

LORIK CANA

U kan Lorik Cana ne Diskotek edhe qysh esht ultt vjen ni femer edhe i e kqyr ja ban me dor a po vjen me Kcy ja ban Lorik Cana Jo se i kom dy Kartona te Verdh.. Ju Pershendes ....

SHQIPERI – UKRAHINE

Ishin duke luajtur Shqiperia-Ukraina,dhe per nje moment behet faull afer 16 metershit,dhe tash Schevcenko e merr dhe e ndreq topin per te gjuajtur.Lojtaret e kombetares e bejne murin,por ja kthejn shpinen,dhe gjyqtari po ju thot nuk eshte mire keshtu te ja ktheni shpinen se nuk i ka hije futbollit.Ata i than e dim se nuk ben,por edhe na po kemi qejf me e pa golin.

SHQIPTARI, GJERMANI DHE AMERIKANI

kishte pas qene shqiptai gjermani edhe amerikani tash kta e kan bo cili mund te qendron me shume pa buke mirpo aty e kan pas edhe telefonin dmth ne qofse nuk mujn me qendru me thirr ne tel ja kan dhon ata numrin e telit mir tash hin gjermani rrin 1 dite 2 3 4 kur bohet 1 jave thirr ne tel edhe i thot qe nuk mund te qendroj me shume tash hin amerikani edhe ai rrin 1jave kur bohet java e dyte thirr ne tel thot qe nuk mund te qendroj me shume tash kur hyn shqiptari bohet i jave bohet dy jave bohet 3 jave bohet 1 muj pastaj komisioni dyshojn se mos ka vdekur kur te hyjn mbrenda qa me pa shqiptari tu i mshu zitit me kry ata e pysin se qka ki o i thot e kam hharu numrin etelefonit hahhaha

BERBERI

Nje njeri pothuajse i teri tullac shkoi te berberi per ti shkurtu floket.
"Sigurisht Zoteri berber se nuk do te me kerkoni shumen e njete te te hollave sikurse edhe tjerve sepse edhe ti po e sheh se sa floke kam" shtoi klienti.
"Po, ne rastin tend eshte e vertet se une nuk kam shume me shkurtu por humbi shume kohe duke i hulumtu per me ti gjete qimet" tha berberi.

NJERI I TRASH

U kon ni njeri i trash me bark shume te madh.Nje dite ai ka qen duke pushuar ne parkun para qerdhes.pasi qe te gjith shkuan ne shtepi aty mbeti vetem nje femije dhe mesuesja e pyti njeriun e trash:Me fal mos je duke e pritur nje femije?Ai i pergjigjet:Jo keshtu jam nga natyra.... hahahahahah

PLAZHI I TE ZHVESHURVE

Nje familje tre anetareshe (baba, nana dhe nje djal i vogel) vendosin t'i kalojne pushimet ne nje plazh "nudist" (ku njerezit jane krejtesisht te zhveshur).
Djali i vogel et pyet babin: "Pse ketu ka disa njerez qe e kane karin e madh e disa te vogel?"
Babai, i habitur nga pyetja e djalit, ia kthen nje pergjegjje palidhje, vetem sa per ta jekur qafe djalin : "Po shiqo bir, i thot ai. Ata qe e kane karin e madh jane te pasur, kurse ata qe e kane te vogel jane te varfur". Pastaj per ta devijuar biseden, babai e pyet djalin "Po ku eshte mami?"
Djali pergjigjet : "Mami e takoi nje burre te varfun qe shume shpejt u bo i pasun e tash eshte duke ja thith krejt pasurine..."

TRADHETIA

Nje dite djali e sheh babin duke ber seks me pastruesen dhe i tregon mamit,kurse mami i thot me tregue kur te jemi ne tavoline duke ngren drek.mblidhen krejt familja dhe duke ngerene dreke quni fillon te tregoj se si babin e kishte pare duke ja shti ...pastrueses e mami e pyet kan mamit ai thot si e ka emrin ai sendi qe po ja merr postjerit ne goje qdo mengjes mami!

PROVAT GJENERALE

Ishin kan dy kojshi njeri i biente gitares dhe bente shum zhurem edhe kojshia tjeter vjen e i ankohet e i thot o koshi pom pengon bre e ai ia kthen neser kam koncert bre kojshi neser prap e njejta ndodhi dhe kojshia vjen prap po ai ia ktheu se vetem edhe sot se i kam provat gjenerale prap gitaristi vazhdon te ban zhurem edhe te nesermem por kojshia nuk shkon per ni jave rresht me iu anku e gitaristi interesohet se pse me nuk po vjen kojshia me u anku edhe prej merakut shkon gitaristi te kojshiae hyn mrena e kerkon neper dhoma po nuk e gjen dot po kur shkon ne banjo e gjen kojshin tu i mshu karit dhe i thot gitaristi kojshi qa je tuj bo qe kam prova gjenerale se neser ka me ti qi ropt.

GJAKOVARI & KATUNARI

ej na kishin pas qen ni xhakovar edhe ni katunar edhe ky katunari ishkon pas shku en qytet me ble ni radje edhe e ka vet xhakovarin sa kushton ni radje edhe i kish pas thon 100 euro po ky i kish pas than a bon ma lir,xhakovari ja kthen 50 euro po em lafsh ni her met hyp se xhakovart jan pedera edhe qa me ba ky katunari i kish pas than po, edhe tash ja fut xhakovarri... edhe nven te radjes i fut 2 tulla edhe kut shkon nshpi katunar i thot grus mere pervo qet radje e pervo se un po shkoi beri en banjo edhe hin burri en banjo kur pas pak vjen gruja te dera e banjos e i thot burra a ta paska rras xhakovari a ja kthen burr pse a kaq shpejt lajmroi radja

GRAMATIKA

Mesuesja e pyet Lulin: Lul, na trego cka ke ber ne fshat gjate pushumit?
Mesuese, i ka ndihmuar gjyshit, kemi shkuar ne mal me kerr e me ki ...
Si, si? me kerr thua?
Me fam mesuese, kemi shkuar ne mal me qerr e me qi...

POLICI DHE FSHATARI

Nje polic shetit rruges e e shef nje fshatar siper nji kamionit me molla , qironte mollat ,merrte farat e molles e i shtinte ne nje thes
I kuriozuar e pyeti fshatarin ,
"Po ti cka bene me ato molla , i qiron edhe i vun farat e molles ne thes, pse?
Fshatari i thot "Po ju nuk e dini se farat e molles ndihmojne ne permirsimin e inteleigjences"!
Polici edhe ma i kuriozuar e pyeti prap
"Po ju cka beni me ato i shitni "?
Fshatari : "Po si jo i shes"!
Polici :Sa kushton njera ?
Fshatari :100 lek copa
Polici Ne regull mi jep tri copa .
I marr tri fara mollash e i jep fshatarit 300 lek
E merr njeren edhe e han , Edhe polici fillon te mendojn me za ."Po une i dhash 300 lek ,po me ato pare mund te blej 10 kg molla e kisha pasur ma teper fara mollash .
E fshatari po ja kthen
A ke pa se je ma inteleigjent te kan ndihmuar
E polici :" Po besa me drejt e ke ......mi jep edhe tri copa" ..........

KOMPJUTERISTI

Ndalet kompjuteristi para pompes se benzines per te marre benzine.
-Punetori aty prane e pyet:
-95 apo 98?
XP nese mundet ia kthen kompjuteristi

PORDHA

Kavaleri - e lëshon femren me pordh e para
Ndijeshmi - pordh dhe thot "Oh"
Idealisti - pordh prej bindjes
I hareshmi - pordh dhe gezohet
Naivi - pordh, dhe mendon qe ka bo pun të madhe
Shum i edukuari - para se me pordh, lyp lejen
Pesimisti - hala ska pordh, e mendon që u dhi
Aktorja - pordh dhe pret duartrokitje

VARRIMI I PLAKES

ka qen ni her nastradini duke kalu me biciklet po ju ka prish bicikleta dhe ne at moment xhemati kan kalu andej me ni plak te vdekur dhe e kan vet nastradinin pse po kan se e vjeter ka qen aj u pergjigj e vjeter e vjeter po i kisha hyp edhe naj dit.

PESHORJA

Lavderohet Anglezi se i ka blere gruas per ditelindje nje Porshe qe prej 0-100 i duhen vetem 7 sekonda.
Franceli thote une i kam blere Ferrari dhe vetem per 5 sekonda arrin prej 0-100.
Ne bisede e siper u thote Hasa atyre se gruas se tij i ka blere dhurate qe per vetem 1 sekond arrin prej 0-100.
E pamundur, po na rren, kjo nuk ekziston... e qka i ke ble?
Peshore!- tha Hasa.